O przedszkolu

Przedszkole „Robuś” jest jednym z pierwszych prywatnych przedszkoli otwartych w Warszawie na osiedlu Stara Miłosna. Przedszkole powstało z miłości i pasji do pracy z dziećmi. Tworzymy im mały, bezpieczny świat na ich wielkie sprawy,  którymi opiekujemy się z największą uważnością.

Wychodzimy z założenia, że każdy maluch potrzebuje indywidualnego podejścia. Towarzyszymy dzieciom w emocjach, w trudnościach we wszystkich ich potrzebach. Doskonale rozumiemy fakt, że Mały Człowiek dopiero poznaje świat, samego siebie oraz często po raz pierwszy doświadcza wielu nowych sytuacji. Wiemy też, że maluch przychodzi do nas ze swoim własnym bagażem – np. niewyspaniem, potrzebą bliskości, zmęczeniem. Rozumiemy to i jesteśmy zawsze obok. Chcemy, aby nasi podopieczni przede wszystkim poczuli się u nas bezpiecznie i swobodnie. Nie jest dla nas wyzwaniem brak odpieluchowania, wysoka wrażliwość, czy wybiórczość pokarmowa. Dzięki współpracy na linii rodzice – przedszkole jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązania na większość sytuacji w empatyczny, pełen szacunku sposób 🙂

Nasze przedszkolaki to dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Rozpiętość wiekowa grup umożliwia zapisanie do przedszkola już dwulatki, co jest fantastyczną alternatywą dla żłobka.

Dzięki indywidualnemu programowi nauczania i opiece wykwalifikowanych pedagogów przedszkole jest miejscem otwartym również dla dzieci z orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego w przedszkolu ogólnodostępnym.

Bliskościowe podejście do dziecka

Wierzymy, że towarzyszenie dziecku we wszystkich emocjach, traktowanie jego potrzeb z szacunkiem i empatią to klucz do harmonijnego rozwoju. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że oddajecie w nasze ręce swoje największe skarby, więc my opiekujemy się nimi tak, jak sami chcielibyśmy, aby ktoś zaopiekował się naszymi dziećmi 🙂

R

Doświadczenie i kwalifikacje

Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej z dziećmi. Wszyscy pedagodzy pracujący w “Robusiu” to pełni pasji i zaangażowania ludzie. Z należytą uwagą dobieramy kadrę tak, aby zapewnić maluchom opiekę na najwyższym poziomie. Nie boimy się trudnych sytuacji, czy wyzwań pedagogicznych. Jesteśmy przygotowani na to, aby wspierać dziecko w każdej sytuacji i w każdej napotkanej trudności.

Indywidualne podejście

Dzięki kameralnym grupom i domowej atmosferze jesteśmy w stanie odpowiedzieć na indywidualne potrzeby każdego z naszych podopiecznych. Mamy czas i przestrzeń na to, aby z należytą uwagą dopasować sposób prowadzenia zajęć, odpoczynku, czy zabawy do każdego malucha.

Domowa atmosfera

Zależało nam na tym, aby w “Robusiu” przedszkolaki czuły się jak w domu. Domowa atmosfera naszego przedszkola, to coś, z czego jesteśmy bardzo dumni! Bezpieczny budynek z własnym ogrodem i placem zabaw oraz przytulne wnętrza, które pozwalają maluszkom poczuć się bezpiecznie.

Zobacz nasz teledysk i poznaj nasze przedszkole!

Poznajmy się osobiście!

Jeżeli chcielibyście poznać nas osobiście – zapraszamy! W każdej chwili możemy umówić się z Wami i Waszym Maluchem, abyście poznali nasze przedszkole od środka.

Wystarczy, że do nas zadzwonisz/napiszesz 🙂

Zobacz też odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania.