Ile kosztuje przedszkole niepubliczne?

Przedszkola prywatne nie tracą na swojej popularności. Zainteresowanie ze strony rodziców i co najważniejsze ich pociech, tego rodzaju placówkami zawdzięczają one różnorodnej ofercie zajęć, dzięki czemu każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Wśród plusów warto wymienić również to, że te przedszkola są otwarte cały rok, co jest sporym udogodnieniem dla pracujących opiekunów, a także mają wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Od czego zależy cena za przedszkole niepubliczne?

Co obejmuje opłata za przedszkole niepubliczne? 

Ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, co do tego ile rodzic zapłaci za przedszkole niepubliczne, ponieważ cena zależy od różnych czynników. Trzeba liczyć się z tym, że inna opłata obowiązuje w większych miejscowościach a inna w mniejszych. Co nie oznacza, że w obrębie tej samej miejscowości cennik nie może się od siebie różnić. Placówki prywatne zazwyczaj prowadzą dodatkowe zajęcia np. z języka angielskiego czy tańca, a to wiąże się z zatrudnieniem osób o odpowiednich kwalifikacjach i wymaga nakładu finansowego. Ponadto tego rodzaju przedszkola dbają o bezpieczeństwo maluchów, więc dzieci mogą liczyć nie tylko na pomoc wychowawcy, lecz także pedagoga oraz psychologa. Obecność osób z wyższym wykształceniem sprawia, że do przedszkola bez problemu mogą uczęszczać dzieci ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi, a rodzic ma pewność, że jego oczko w głowie jest w bezpiecznych rękach.

Wszystkie wspomniane wyżej aspekty przekładają się na to, ile kosztuje przedszkole. Aby zaspokoić indywidualne potrzeby rozwojowe dzieci, tego typu placówki mają znacznie mniejsze grupy dzieci, niż te publiczne, co idzie w parze z dodatkowym kosztem. Na cenę mają wpływ również dania, które zjada maluch, ponieważ zostają uwzględnione takie aspekty, jak to, co chętnie zjada maluch, a także jego ewentualne alergie pokarmowe. Niepubliczne przedszkola dbają również o zakup najnowszych pomocy dydaktycznych, zabawek czy nowoczesne wyposażenie placu zabaw, co może mieć wpływ na wysokość opłaty.