Zasady działania przedszkoli niepublicznych

 

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki rozwoju. Prywatne przedszkola doskonale to rozumieją, dlatego oferują opiekę nad maluchami na najwyższym poziomie. Jak ona wygląda? Zapraszamy do lektury.

Jak funkcjonują prywatne przedszkola?

Niepubliczne przedszkole to miejsce, do którego mogą zawitać maluszki już od 2.5 roku życia. Niektóre placówki, na przykład takie jak nasza, przyjmują dzieci jeszcze młodsze - dwulatków. Opieka nad dziećmi jest sprawowana przez wykwalifikowanych specjalistów doskonale rozeznanych w potrzebach rozwojowych najmłodszych.

 

W przeciwieństwie do placówek publicznych, które zgodnie z ustawą powinny być otwarte minimum 5 godzin dziennie, placówki prywatne wychodzą naprzeciw potrzebom rodziców pracujących na całym etacie i są otwarte do późnych godzin popołudniowych oraz w wakacje. W tym czasie dzieci otrzymują wysokiej jakości opiekę. Takie przedszkola realizują nie tylko program opiekuńczo-wychowawczy wymagany przez obowiązujące prawo, ale również znacznie go rozszerzają. Maluszki i ich rodzice mogą liczyć na zróżnicowane aktywności, m.in. zajęcia sportowe, teatralne, przyrodnicze, kulinarne, czy też językowe. Zajęcia są oczywiście dopasowane do możliwości rozwojowych dzieci i odbywają się w przyjaznej, domowej atmosferze.

 

Szczęśliwe dziecko, szczęśliwy rodzic

Uśmiech i radość dziecka jest najlepszym dowodem, że przedszkola prywatne potrafią stworzyć znakomite warunki. Niestety, niekiedy zdarzają się czarne owce w stadzie - miejsca, których głównym celem jest zarabianie pieniędzy, a nie dobro dziecka. Dlatego, zanim zdecydujesz się na prywatne przedszkole, dowiedz się o nim jak najwięcej, posłuchaj o nim opinii, umów się na wizytę i zobacz, jakie warunki panują w placówce. Wzorowe niepubliczne przedszkole powinno zadbać m.in. o:

  • indywidualne podejście do dziecka,
  • doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę,
  • przyjazną atmosferę,
  • zdrowe menu,
  • małe grupy,
  • zróżnicowane zajęcia.

 

Nasza placówka dodatkowo bada swoich podopiecznych pod kątem przyszłych ewentualnych trudności, na przykład dysleksji, nadpobudliwości itp. W dobrym niepublicznym przedszkolu dzieci otrzymują wszystko, czego potrzebują do prawidłowego rozwoju i uśmiechu na twarzy.