Jak zapisać dziecko do przedszkola prywatnego?

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku profesjonalną opiekę oraz najlepsze możliwości rozwoju już od najmłodszych lat. Niepubliczne placówki opiekuńczo-wychowawcza to szansa na realizację tego celu. Często mają znacznie szerszą i ciekawszą ofertę edukacyjną, w tym zajęcia dodatkowe rozwijające różne umiejętności maluchów, niż instytucje publiczne. Doskonałym tego przykładem jest nasze Przedszkole Robuś w Warszawie. To jeden z wielu powodów, dla których rodzice rozważają wybór właśnie przedszkola prywatnego.

Jeśli ty też chcesz, aby twój maluch uczęszczał do przedszkola prywatnego w Warszawie, zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu, w którym wyjaśniamy, w jaki sposób możesz go do niego zapisać.

Czy trudno jest zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Z całą pewnością wybór placówek niepublicznych jest znacznie szerszy w porównaniu z publicznymi, co z całą pewnością jest dużym plusem dla rodziców, którzy decydują się na to pierwsze rozwiązanie. Dotyczy to również terminów zapisów do przedszkoli. Pozostaje tylko zdecydować się na to przedszkole, które spełnia nasze oczekiwania pod różnymi względami, np. lokalizacji czy prowadzonych zajęć obligatoryjnych lub dodatkowych. Wiele zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto również poznać opinię na temat danej placówki, a także wybrać się do niej wcześniej, aby samodzielnie przekonać się, czy rzeczywiście jest to miejsce, w którym nasze dziecko będzie się czuło dobrze.

Zapisz swoje dziecko do przedszkola Robuś w Warszawie

Do naszego Przedszkola Niepublicznego w Warszawie zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Proces zapisu rozpoczyna się w momencie wypełnienia odpowiedniego formularza zgłoszeniowego, w którym podajemy niezbędne informacje, w tym dane osobowe dziecka i opiekuna. Maluch zostanie zapisany do odpowiedniej grupy wiekowej.

Nasze przedszkole realizuje specjalny program adaptacyjny, który rozpoczyna się już w sierpniu. Po wypełnieniu karty zgłoszenia spisywana jest umowa, a następnie nasz psycholog przeprowadza wywiad z rodzicami na temat dziecka. Celem takiego wywiadu jest poznanie malucha, jego zainteresowań oraz potrzeb, aby w przyszłości zapewnić mu jak najlepszą opiekę. Od momentu zapisu rodzice wraz z dziećmi mogą uczestniczyć bezpłatnie w zajęciach, spotkaniach i uroczystościach organizowanych na terenie przedszkola.

Adaptacja odbywająca się w sierpniu ma na celu m.in. oswojenie dziecka z przestrzenią przedszkolną, poznanie nauczycieli, zapoznanie maluchów z przedszkolnym rytmem i zwyczajami itd. Jest to cenny czas przede wszystkim dla tych maluszków, które najbardziej obawiają się rozłąki z rodzicami. W sierpniu rodzice mogą towarzyszyć dziecko podczas zajęć, sukcesywnie przyzwyczajając go do nowych okoliczności. Po okresie adaptacyjnym, czyli od września, dzieci rozpoczynają programowe zajęcia dydaktyczne, językowe, logopedyczne i dodatkowe.