5 zalet przedszkoli prywatnych

Publiczne czy prywatne – to jest pytanie! Z myślą o rodzicach, którzy stoją przed wyborem przedszkola dla swojej pociechy, przygotowaliśmy zestawienie głównych zalet placówek niepublicznych.

Kameralne grupy

W przedszkolu publicznym grupa może liczyć maksymalnie 25 dzieci. W placówkach prywatnych zajęcia są prowadzone w bardziej kameralnym gronie. W mniejszej grupie maluch czuje się komfortowo i bezpiecznie. Jako że nauczyciel ma pod opieką mniejszą liczbę dzieci, może każdemu z nich poświęcić więcej uwagi i czasu.

Urozmaicone zajęcia

Zajęcia z wychowawcą, rytmika, gimnastyka i nauka języka obcego – tak zazwyczaj prezentuje się podstawowa oferta edukacyjna przedszkoli publicznych. Renomowane niepubliczne przedszkola proponują brzdącom znacznie ciekawszy pakiet, obejmujący m.in. lekcje tańca, czy zajęcia sportowe i teatralne. Dobre placówki, takie jak prywatne przedszkole ROBUŚ posługuje się autorskim programem kształcenia, docenionym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Alternatywa dla żłóbka

Kiedy dziecko jest gotowe, aby pójść do przedszkola? To bardzo indywidualna kwestia. Warto jednak wiedzieć, że już 2,5 -letnie dzieci mogą być przyjmowane do prywatnych przedszkoli. Trzeba wspomnieć, że nie obowiązuje w nich rejonizacja. Co ciekawe, wspomniane wcześniej przedszkole niepubliczne ROBUŚ jest otwarte także dla dwulatków. Dla porządku dodajmy, że placówki publiczne są dostępne dla trzylatków.

Łatwiejsza adaptacja dziecka

Pierwsze dni w przedszkolu mogą być trudnym doświadczeniem zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Prywatne przedszkola ułatwiają ten proces, organizując zajęcia adaptacyjne, podczas których maluchy poznają lepiej placówkę i oswajają się z nowym miejscem. Widok zadowolonego dziecka, które chętnie idzie do przedszkola to miód na serce rodzica.

Optymalne godziny funkcjonowania placówki

O ile przedszkola publiczne zapewniają opiekę przez 5 godzin (dłuższy pobyt jest dodatkowo płatny), o tyle placówki prywatne są najczęściej otwarte do godzin popołudniowych. To duże ułatwienie dla pracujących mam i tatusiów, którzy kończą pracę około godziny 17.