Cechy dobrej kadry przedszkolnej

Podczas wyboru odpowiedniego przedszkola dla swojego dziecka, rodzice muszą wziąć pod uwagę bardzo wiele kwestii, ale jedną z najważniejszych jest kadra przedszkolna. To osoby, które pracują w danej placówce, tworzą atmosferę życzliwości i wsparcia, zapewniają maluchom poczucie bezpieczeństwa i pomagają w sukcesywnym rozwoju. W tym artykule podpowiemy, jakie są najważniejsze cechy dobrej kadry przedszkolnej.

Wpływ przedszkola na rozwój dziecka

Pierwszy dzień w przedszkolu wiąże się zawsze z ogromnym stresem zarówno ze strony dziecka, jak i rodziców. Jest to bowiem nowa sytuacja, która wiąże się z koniecznością kilkugodzinnego rozstania oraz zmierzenia z nowymi sytuacjami i wyzwaniami. Mimo początkowych trudności, pójście do przedszkola stanowi wyjątkowy etap w życiu każdego młodego człowieka, a instytucja ta odgrywa ważną rolę w procesie jego rozwoju i nauki poprawnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Różnice między przedszkolem publicznym a prywatnym

Publiczne przedszkola są zależne od władz samorządowych i przez nie prowadzone. Dla odmiany prywatne placówki są zakładane i prowadzone przez osoby fizyczne, firmy, instytucje i stowarzyszenia, które nie są jednostkami samorządu terytorialnego. Nadzór nad nimi sprawuje Kurator Oświaty. Oto najważniejsze różnice między przedszkolem publicznym a niepublicznym.

5 zalet przedszkoli prywatnych

Publiczne czy prywatne – to jest pytanie! Z myślą o rodzicach, którzy stoją przed wyborem przedszkola dla swojej pociechy, przygotowaliśmy zestawienie głównych zalet placówek niepublicznych.

Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola?

Rodzice, szczególnie mamy, zazwyczaj odwlekają moment posłania dziecka do przedszkola. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na szczególną więź oraz przyzwyczajenie do stałej obecności malucha w domu. Decyzja o pójściu do przedszkola nierzadko jest jednak koniecznością, wynikającą z potrzeby lub chęci do pracy obojga rodziców. Na szczęście, placówki gwarantują tak samo dobre warunki do rozwoju najmłodszych, co ich dom rodzinny.