W jakim wieku wysłać dziecko do przedszkola?

Prawo oświatowe określa, od kiedy dziecko może chodzić do przedszkola. Jednak decyzja zależy od rodziców. Przyjmuje się, że powinno mieć skończone 3 lata, ale kierujmy się przede wszystkim jego dobrem. Jeśli nie jest jeszcze przygotowane do pozostania w placówce, odczekajmy rok. Przede wszystkim przyglądajmy się bacznie zachowaniu maluszka i zastanówmy się, czy sobie poradzi. Zapisując dziecko do przedszkola, powinniśmy zawsze kierować się jego dobrem.

Ile kosztuje przedszkole niepubliczne?

Przedszkola prywatne nie tracą na swojej popularności. Zainteresowanie ze strony rodziców i co najważniejsze ich pociech, tego rodzaju placówkami zawdzięczają one różnorodnej ofercie zajęć, dzięki czemu każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Wśród plusów warto wymienić również to, że te przedszkola są otwarte cały rok, co jest sporym udogodnieniem dla pracujących opiekunów, a także mają wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Od czego zależy cena za przedszkole niepubliczne?

Jak przygotować dziecko do pierwszego dnia w przedszkolu?

Kiedy zbliża się wrzesień, wielu rodziców zadaje sobie pytanie - jak przygotować dziecko do pierwszego dnia w przedszkolu. Niezaprzeczalnie pierwszy dzień w przedszkolu to bardzo duże wydarzenie: zarówno dla malucha, jak i rodzica. Jak powinny wyglądać przygotowania, aby obyło się bez płaczu? Warto tutaj podkreślić, że dzieci różnie reagują - niektóre się cieszą, a inne wpadają w panikę. Jednak jest kilka sposobów na to, aby dziecko jak najlepiej zostało przygotowane do tej wielkiej zmiany. Sprawdź nasz artykuł, z którego dowiesz się, co musisz zrobić. Życzymy miłej lektury!

Zasady działania przedszkoli niepublicznych

 

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki rozwoju. Prywatne przedszkola doskonale to rozumieją, dlatego oferują opiekę nad maluchami na najwyższym poziomie. Jak ona wygląda? Zapraszamy do lektury.

Rodzaje zajęć przedszkolnych

W dzisiejszych czasach rodzice silnie opowiadają się za rozwojem swoich dzieci, jednak takim odpowiednim dopasowanym do ich potrzeb i możliwości. Różnorodność osobowości i zainteresowań można dostrzec już w żłobku, chociażby po reakcjach na różne proponowane przez wychowawców aktywności i zadania. Zwykle jednak od wieku przedszkolnego rozszerzana jest oferta zajęć dydaktycznych, manualnych, sportowych i rozwojowych dla dzieci. Wiele z nich na stałe gości w ofertach przedszkoli, a część pojawia się jako opcje dodatkowe w różnych miejscach. W jakim zakresie a właściwie w jakiej ilości takie zajęcia są dla naszych dzieci dobre i przydatne? Jakie rodzaje zajęć przedszkolnych wyróżniamy?

Jak zapisać dziecko do przedszkola prywatnego?

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku profesjonalną opiekę oraz najlepsze możliwości rozwoju już od najmłodszych lat. Niepubliczne placówki opiekuńczo-wychowawcza to szansa na realizację tego celu. Często mają znacznie szerszą i ciekawszą ofertę edukacyjną, w tym zajęcia dodatkowe rozwijające różne umiejętności maluchów, niż instytucje publiczne. Doskonałym tego przykładem jest nasze Przedszkole Robuś w Warszawie. To jeden z wielu powodów, dla których rodzice rozważają wybór właśnie przedszkola prywatnego.

Cechy dobrej kadry przedszkolnej

Podczas wyboru odpowiedniego przedszkola dla swojego dziecka, rodzice muszą wziąć pod uwagę bardzo wiele kwestii, ale jedną z najważniejszych jest kadra przedszkolna. To osoby, które pracują w danej placówce, tworzą atmosferę życzliwości i wsparcia, zapewniają maluchom poczucie bezpieczeństwa i pomagają w sukcesywnym rozwoju. W tym artykule podpowiemy, jakie są najważniejsze cechy dobrej kadry przedszkolnej.

Wpływ przedszkola na rozwój dziecka

Pierwszy dzień w przedszkolu wiąże się zawsze z ogromnym stresem zarówno ze strony dziecka, jak i rodziców. Jest to bowiem nowa sytuacja, która wiąże się z koniecznością kilkugodzinnego rozstania oraz zmierzenia z nowymi sytuacjami i wyzwaniami. Mimo początkowych trudności, pójście do przedszkola stanowi wyjątkowy etap w życiu każdego młodego człowieka, a instytucja ta odgrywa ważną rolę w procesie jego rozwoju i nauki poprawnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Różnice między przedszkolem publicznym a prywatnym

Publiczne przedszkola są zależne od władz samorządowych i przez nie prowadzone. Dla odmiany prywatne placówki są zakładane i prowadzone przez osoby fizyczne, firmy, instytucje i stowarzyszenia, które nie są jednostkami samorządu terytorialnego. Nadzór nad nimi sprawuje Kurator Oświaty. Oto najważniejsze różnice między przedszkolem publicznym a niepublicznym.

5 zalet przedszkoli prywatnych

Publiczne czy prywatne – to jest pytanie! Z myślą o rodzicach, którzy stoją przed wyborem przedszkola dla swojej pociechy, przygotowaliśmy zestawienie głównych zalet placówek niepublicznych.